Singapur otwiera jedną z największych na świecie pływających farm fotowoltaicznych

Podziel się tym wpisem:

Autor: Zespół GreenLab

Pływająca farma słoneczna o mocy 60 MWp została zbudowana na zbiorniku Tengeh. Składa się ona z 122 000 paneli słonecznych o powierzchni 45 hektarów.

  • Farma będzie zasilała pięć lokalnych stacji uzdatniania wody i pozwoli zmniejszyć emisję CO2 do atmosfery o około 32 000 ton rocznie.
  • Singapur jest jednym z największych emitentów CO2 na mieszkańca.

Fot. Sembcorp Industries


Farma słoneczna, zainstalowana przez Sembcorp Industries, ma pomóc zrealizować jeden z celów polityki klimatycznej Singapuru, polegający na czterokrotnym zwiększeniu pozyskiwania energii słonecznej do 2025 roku. Farma będzie zasilała pięć lokalnych stacji uzdatniania wody i pozwoli zmniejszyć emisję CO2 do atmosfery o około 32 000 ton rocznie.

Singapur jest jednym z największych emitentów CO2 na mieszkańca, gęste zaludnienie oraz charakter zabudowy miasta sprawiają, że ​​trudno jest znaleźć niezbędną przestrzeń dla zielonych inicjatyw. Jedynym sposobem na pozyskanie odpowiednich lokalizacji stało się wykorzystanie wód otaczających miasto-państwo. Nie jest to jedyna inicjatywa tego typu bowiem na początku tego roku w cieśninie Johor, która oddziela Singapur od Malezji, zbudowano inną farmę fotowoltaiczną. W dnie morskim zakotwiczono około 13 000 paneli, które mogą wytwarzać 5 MW energii elektrycznej.